teknologji

  1. PËRPARËSITË i reagimit lidhura silic karabit

Reagimi lidhura silic karabit (RBSC, ose SiSiC) produkte ofrojnë rezistencë ekstreme ngurtësinë / konsumuarit dhe stabilitetit të shquar kimike në mjedise agresive. Silic karabit është një material sintetik që shfaq karakteristika të lartë të performancës, duke përfshirë:

rezistencë të shkëlqyer kimike.

Fuqia e RBSC është pothuajse 50% më e madhe se ajo e më të nitride lidhura carbides silikonit. RBSC është e shkëlqyer rezistenca korrozioni dhe antioxidation qeramike .. Ajo mund të formohet në një shumëllojshmëri të desulpurization hundë (FGD).

veshin shkëlqyer dhe rezistenca e ndikimit .

Ajo është majën e shkallë të madhe konsumuarit teknologjisë rezistente qeramike. RBSiC kanë fortësi të lartë afrohet ajo e diamantë. Projektuar për përdorim në aplikimet për forma të mëdha, ku notat zjarrduruese të karabit silic janë ekspozuar veshin ose dëmtim gërryes nga ndikimi i grimcave të mëdha. Rezistent ndaj cenimin direkte e grimcave të dritës, si dhe ndikimit dhe rrëshqitje pastrim të trupave të ngurtë të rëndë që përmban slurries. Ajo mund të formohet në një shumëllojshmëri të formave, duke përfshirë kon dhe mëngë forma, si dhe copa më komplekse engineered projektuar për pajisje të përfshirë në përpunimin e lëndëve të para.

Excellent rezistencë shok termale.

Reagimit lidhura silic karabit komponentëve të sigurojë rezistencë të shquar shokut termik, por ndryshe nga qeramikë tradicionale, ata gjithashtu të kombinohen densitet të ulët me forca të lartë mekanike.

Forca të lartë (fitimet forcë në temperaturë).

Reagimi lidhura Silicon carbide ruan shumicën e forcën e saj mekanike në temperatura të larta dhe ekspozitave nivele shumë të ulëta të zvarriten, duke e bërë atë zgjedhjen e parë për aplikime të load-duke mbajtur në 1300ºC varg për të 1650ºC (2400ºC për 3000ºF).

  1. Të dhënat teknike fletë

Technical Datasheet

njësi

SiSiC (RBSiC)

NbSiC

Resic

sintered SIC

Reagimi lidhura silic karabit

Nitride silic karabit lidhura

Recrystallized silic karabit

Sintered silic karabit

dendësia Bulk

(g.cm 3)

≧ 3.02

2,75-2,85

2.65 ~ 2.75

2.8

SIC

(%)

83,66

≧ 75

≧ 99

90

Si3N4

(%)

0

≧ 23

0

0

si

(%)

15,65

0

0

9

Porosity Open

(%)

<0.5

10 ~ 12

15-18

7 ~ 8

Bending forcë

Mpa / 20 ℃

250

160 180 ~

80-100

500

Mpa / 1200 ℃

280

170 180 ~

90-110

550

Modulet e elasticitetit

GPA / 20 ℃

330

580

300

200

GPA / 1200 ℃

300

~

~

~

Përçueshmëri termike

W / (m * k)

45 (1200 ℃)

19.6 (1200 ℃)

36.6 (1200 ℃)

13.5 ~ 14.5 (1000 ℃)

Confficient i zgjerimit termik

K 1 * 10 ˉ6

4.5

4.7

4.69

3

Mons 'shkallë ngurtësinë (Ngurtësia)

 

9.5

~

~

~

Max-pune temparature

1380

1450

1620 (oxid)

1300

  1. Industria Rasti  për reagim gomë silic karabit:

Prodhimi i energjisë, Minierave, kimike, petrokimike, furrë, industrisë makineri prodhuese, Mineralet & Metalurgji dhe kështu me radhë.

dsfdsf

sdfdsf

Megjithatë, ndryshe metaleve dhe lidhjeve të tyre, nuk ka kritere të standardizuara performancës industrisë për karabit silic. Me një gamë të gjerë të kompozimeve, densiteti, teknikat e prodhimit dhe përvojën e kompanisë, silic karabit komponente mund të ndryshojnë në mënyrë drastike në qëndrueshmëri, si dhe vetitë mekanike dhe kimike. Zgjedhja juaj e furnizuesit përcakton nivelin dhe cilësinë e materialit që ju merrni.


WhatsApp Online Chat !