RBSiC тули

Краток опис:

Реакција Сплотени силициум карбид за нерегуларно абење делови и Влеча Лежишта реакцијата Сплотени силициум карбид толерира широк спектар на киселини и бази. И со одлични перформанси на висока јачина, висока цврстина, висока отпорност на абење, висока температура отпор, отпорност на корозија. На различни видови на облици на посебните делови се погодни за рударството, петрохемиски, металуршки производство, воздушната и нуклеарната индустрија, како што се специфични за животната средина. Ние може да направи било која големина ...


 • Порт: Weifang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Реакција Сплотени силициум карбид for Irregular Wear Parts and Thrust Bearings

  Реакција Сплотени силициум карбид толерира широк спектар на киселини и бази. И со одлични перформанси на висока јачина, висока цврстина, висока отпорност на абење, висока температура отпор, отпорност на корозија. На различни видови на облици на посебните делови се погодни за рударството, петрохемиски, металуршки производство, воздушната и нуклеарната индустрија, како што се специфични за животната средина. Ние може да направи било големини обезбедени во согласност со барањето на клиентот.

  Отпорност на абење, висока температура сила и отпорност на корозија направи Реакција Сплотени SiC идеален материјал за носат компоненти, како што се завртки, чинии и кола. Таа, исто така може да се користи во лежишта нафрли кои можат да носат исклучително висок товари во многу загадени течности.

  Силициум карбид SiC (SiSiC / RBSiC) Карактеристики:

  Абразија / Отпорност на корозија

  Одличен термички карактеристики шок

  Одлична отпорност на оксидација

  Добри димензионална контрола на комплексни форми

  Висока термичка спроводливост

  подобрување на ефикасноста на

  Подолг живот меѓу замена / обновува

  Отпорност на корозија

  Чувствувате отпорност на абење

  Силата на високи температура до 1380 ° C


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !