за нас

Шандонг ZhongPeng Специјални керамика копродукции, ООД (ZPC) е професионална компанија се ангажирани во производство, R & D и продажба на високи перформанси силициум карбид производи, RBSiC / SiSiC (Реакција Сплотени силициум карбид).  

Шандонг ZhongPeng Специјални керамика CO., LTD е поставена на купиле земјиштето. Нашата фабрика зафаќа површина од 60.000 квадратни метри се наоѓа во Weifang, Шандонг, Кина. Имаме прекрасна соработка со локалните универзитетски професор кој го прави една студија на отпорни на топлина сложено. ZhongPeng компанија е исто така основа за истражување за локалниот универзитет. Главна бренд е "ZPC. Ние имаме професионална истражување и развој тим за што служи на клиентите.

Со повеќе од 10 години на производство искуство, нашите технолошки тим може да обезбеди 3D ефекти цртежи дизајн на своите прскалка и експерименти за тестирање спреј. Нашите производи имаат парична казна теорија структура која може да обезбеди конкурентна перформанси. Нашите производи се споредливи со други слични производи од Германија и САД.

1. Фабрика
DWA
6. спреј Млазница за тестирање
esftisefesffesf
4. вакуум синтерување печка

WhatsApp Online Chat !