Профил на компанијата

Шандонг ZhongPeng Специјални керамика копродукции, ООД (ZPC) е професионална компанија се ангажирани во производство, R & D и продажба на високи перформанси реакција врзани силициум карбид производи (RBSiC или SiSiC).  

Шандонг ZhongPeng Специјални керамика CO., LTD е поставена на купиле земјиштето. Нашата фабрика зафаќа површина од 60.000 квадратни метри се наоѓа во Weifang, Шандонг, Кина. Имаме прекрасна соработка со локалните универзитетски професор кој го прави една студија на отпорни на топлина сложено. ZhongPeng компанија е исто така основа за истражување за локалниот универзитет. Главна бренд е "ZPC. Ние имаме професионална истражување и развој тим за што служи на клиентите.

Со повеќе од 10 години искуство во производство на силициум карбид SiC керамика, нашите технолошки тим може да обезбеди 3D ефекти цртежи дизајн на своите прскалка и експерименти за тестирање спреј. Нашите производи имаат парична казна теорија структура која може да обезбеди конкурентна перформанси. Нашите производи се споредливи со други слични производи од Германија и САД.

ZPC Компанијата е посветена на заштита на животната средина и здравјето и безбедноста. ве поттикнува да се сметаат за купување Реакција Сплотени силициум карбид производи од нас! Ве молиме да ни со вашата почетна 2D / 3D цртежи. Ние ќе работиме со вас за да произведеме било прилагодено решение вашиот процес бара. Ние ќе го надгледува вашето барање од концепт до завршување.

Типична реакција врзани силикон карбид производи

Четири главни серија :

A: FGD серија - серија desulfurization млазницата течен гас

Б: отпорен на абење и корозија отпорни на производи

C: висока температура отпор печка мебел

D: Посебни SiSiC (или RBSiC) Делови

Ова е листа на производи ние снабдување на индустрии во светот, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на: 

FGD и керамички распрскувачи

Керамички облоги за циклонот и Hydrocyclone Апликации

Конус и ракавите

Чинии, садови, Saggers, чамци, и положувачи

Цевка котел Прстени

Внатрешната обвивка на цевка

Печка мебел, кариерист плочи ...


WhatsApp Online Chat !