Single dhe Dual hundë llak

Përshkrim i shkurtër:

Nozzle Test in Factory: SiC FGD Desulphuriztion nozzles RBSC (SiSiC) desulphurization nozzles are the key parts of flue gas desulphurization system in thermal power plants and large boilers. They are widely installed in the flue gas desulphurizaiton system of many thermal power plants and large boilers. Single direction nozzle In the 21st century industries world wide will face increasing demands for cleaner, more efficient operations. ZPC company is committed to doing our part to protect t...


 • Port: Weifang
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Nozzle Test in Factory:

  SiC FGD Desulphuriztion nozzles

  RBSC (SiSiC) nozzles desulfurizimit janë pjesët kryesore të sistemit të oxhakut desulfurimit gazit në termocentralet dhe kaldaja të mëdha. Ata janë të instaluar gjerësisht në gripit sistemin desulphurizaiton gazit të shumë centraleve termike dhe kaldaja të mëdha.

  Single drejtim hundë

  12

  Në 21 industrive shekullit botën e gjerë do të përballen me kërkesat në rritje për të pastra, operacionet më efikase.

  Kompania ZPC është e angazhuar për të bërë pjesën tonë për të mbrojtur mjedisin. ZPC specializuar në projektimin hundë llak dhe inovacionit teknologjik për industrinë e kontrollit të ndotjes. Nëpërmjet efikasitet më të lartë grykë llak dhe besueshmërinë, emisionet më të ulët toksike në ajrin tonë dhe uji tani janë duke u arritur. harton superiore Bete-së grykë tipar reduktuar mbylljen grykë, të përmirësuar shpërndarjen model spray, jeta zgjatet grykë, dhe rritjen e besueshmërisë dhe efikasitetit.

  Kjo grykë shumë efikas prodhon diametër më të vogël pikëz në presion më të ulët që rezulton në kërkesat e reduktuara të energjisë për pompim.

  ZPC ka:

  • Linja gjerë e nozzles spirale, duke përfshirë përmirësimin e harton bllokoj-rezistente, kënde më të gjerë, dhe një gamë të plotë të flukseve.

  • Një gamë të plotë të harton standarde grykë: gji tangjencial, nozzles Rrotullohet disk, dhe nozzles tifoz, si dhe nozzles ulëta dhe të lartë të rrjedhës atomizing ajrit për të shuajë dhe aplikimet ashpër thatë.

  • Aftësia e pashembullt për projektimin, prodhimin dhe të japë nozzles përshtatur. Ne punojmë me ju për të përmbushur rregullat e vështira të qeverisë. Ne mund të plotësojnë kërkesat tuaja të veçanta, duke ndihmuar ju për të arritur performancën optimale të sistemit.

  Përshkrim i shkurtër i DFG Zonave aparat pastrimi

  shuajë:

  Në këtë seksion të aparat pastrimi, gazrat e nxehtë gripit janë ulur në temperaturën para se të hyjnë në para-aparat pastrimi ose absorbimit. Kjo do të mbrojë ndonjë ngrohjes komponentë të ndjeshme në absorbimit dhe për të zvogëluar volumin e gazit, duke rritur kohën e qëndrimit në absorbimit.

  Pre-aparat pastrimi:

  Ky seksion është përdorur për të hequr grimca, kloride, ose të dyja nga gazet e oxhakut.

  absorbimit:

  Kjo është zakonisht një kullë të hapur llak që sjell slurry aparat pastrimi në kontakt me gazin e oxhakut, duke lejuar reaksionet kimike që lidhin të SO 2 për të marrë vendin në gropë.

  paketim:

  Disa kullat kanë një seksion paketim. Në këtë seksion, slurry është përhapur në paketim të lirshme ose të strukturuar në mënyrë që të rritet në sipërfaqe në kontakt me gazin e oxhakut.

  Bubble Tray:

  Disa kullat kanë një pjatë shpuar mbi seksionin e absorbimit. Slurry është depozituar në mënyrë të barabartë në këtë pjatë, që të dy barazon rrjedhjen e gazit dhe ofron sipërfaqe në kontakt me gaz.

  Mist Eliminator:

  Të gjitha sistemet e lagësht FGD gjenerojë një përqindje të caktuar të pikat jashtëzakonisht të bukura të cilat janë kryer nga lëvizja e gazit gripit drejt daljes kullë. Mjegull Eliminator është një seri e vanes ndërlikuara që kurth dhe trash pikat, duke i lejuar ata që të kthehen në sistemin. Për të ruajtur të lartë pikëz efikasitetin heqjen, vanes mjegull aparat për largim duhet të pastrohen periodikisht.

  23

  Hollow kon tangjencial Rrotullohet TH Series

  dizajni

  • Seria e nozzles kënd të drejtë duke përdorur një gji tangjencial për të prodhuar rrotullohet

  • bllokoj-rezistente: nozzles nuk kanë pjesë të brendshme

  • ndërtimi: hedh një copë

  • lidhjet: flanged ose femra, NPT ose BSP temat

  Spray karakteristikat

  • Extremely edhe spray shpërndarje

  • modelet spray: kon uritur

  • Kënde spray: 70 ° në 120 °

  • norma e rrjedhjes: 5 deri 1.500 gpm (15,3-2230 l / min)

  Me madhësi të veçantë për të përmbushur specifikimet tuaja

  14

  Grykë të plotë Cone Spiral

  ST, STXP, TF, TFXP Series

  dizajni

  • Hundë origjinal spirale

  • shpejtësia e lartë e shkarkimit

  • Efikasitet të lartë të energjisë

  • bllokoj-rezistente: ndërtimi një-copë pa pjesëve të brendshme

  • ndërtimi: një, dy ose hedh tre-copë

  • lidhjeve: NPT ose temat BSP standardin mashkull lidhjes, temat femra dhe lidhje flanged dispozicion me urdhër të veçantë

  Spray karakteristikat

  • atomization Fine

  • model Spray: kon i plotë dhe i uritur

  • Normat e rrjedhjes: 0.5 në 3320 gpm (2,26-10700 l / min) normat e larta të rrjedhës në dispozicion

  Materiali: Reagimi lidhura silic karabit (RBSC)

  Madhësive: 0.75 inç, 1.2 inç, 1.5 inç 2 inç, 2.5 inç, 3 inç, 3.5 inç, 4 inç, 4.5 inç dhe sipas kërkesave tuaja specifike.

  15

  16

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !