Reaksion-lidhura silic karabit furrë plate

Përshkrim i shkurtër:

Kjo është një lloj produkti me forca të lartë, vështirësi të lartë, rezistencë të lartë veshin, dhe rezistencë të mirë oksidimi, rezistenca termike shoku dhe pronat e tjera. RBSIC ka performancë më të shkëlqyer afatgjatë (Krahasuar me Resic dhe SNBSC) forca bending është më shumë se dy herë më shumë se Resic, 50% të larta se SNBSC. Reagimi lidhura karabit silic Aplikimet qeramike: The furrat e ndryshme industriale, pajisjet e desulfurizimit, të boiers mëdha dhe makineri të tjera, dhe qeramika, makinë ...


 • Port: Weifang
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Kjo është një lloj produkti me forca të lartë, vështirësi të lartë, rezistencë të lartë veshin, dhe rezistencë të mirë oksidimi, rezistenca termike shoku dhe pronat e tjera. RBSIC ka performancë më të shkëlqyer afatgjatë (Krahasuar me Resic dhe SNBSC) forca bending është më shumë se dy herë më shumë se Resic, 50% të larta se SNBSC.

  Reaksion lidhura karabit silic aplikimet qeramike:

  Në furrat e ndryshme industriale, pajisjet e desulfurizimit, të boiers mëdha dhe makineri të tjera, dhe qeramika, makineri, metalurgji, elektronike, kimikateve, The petroteum, industrinë e hekurit dhe çelikut, industria ushtarake, industrinë e aviacionit dhe të tjera fusha.

  Datasheet teknike:

  densitet g / cm3 3.02
  porosity e dukshme % <0.1
  Bending Forca Mpa 250 (20 ℃)
  Mpa 280 (1200 ℃)
  Modulet e elasticitetit GPA 330 (20 ℃)
  GPA 300 (1200 ℃)
  Përçueshmëri termike W / MK 45 (1200 ℃)
  Shpjegimi termike k-1 × 10-6 4.5
  Vickers-ngurtësinë GPA 20
  Acid-Dëshmi Alikaline   i shkëlqyer

 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !