Еден и двоен прскалката

Краток опис:

Nozzle Test in Factory: SiC FGD Desulphuriztion nozzles RBSC (SiSiC) desulphurization nozzles are the key parts of flue gas desulphurization system in thermal power plants and large boilers. They are widely installed in the flue gas desulphurizaiton system of many thermal power plants and large boilers. Single direction nozzle In the 21st century industries world wide will face increasing demands for cleaner, more efficient operations. ZPC company is committed to doing our part to protect t...


 • Порт: Weifang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Nozzle Test in Factory:

  SiC FGD Desulphuriztion nozzles

  RBSC (SiSiC) десулфуризација млазници се клучните делови на грип гасоводниот систем за десулфуризација во термоелектраните и големи котли. Тие се широко се инсталирани во излезните гасови desulphurizaiton систем на многу термоцентрали и големи котли.

  Еден млазницата насока

  12

  Во 21-от век индустрии светот широкиот ќе се соочи со зголемување на барањата за почиста, поефикасно работење.

  ZPC компанијата се обврза да го прават нашиот придонес за заштита на животната средина. ZPC специјализирана за дизајн прскалката и технолошки иновации за контрола на загадувањето индустрија. Преку поголема ефикасност спреј прскалка и сигурност, пониски токсични гасови во нашата вода и воздух и сега се постигне. супериорен дизајн млазницата Bete е функција на намалување на приклучување четката, подобрена распределба модел спреј, издолжени живот млазницата, како и зголемена сигурност и ефикасност.

  Ова високо ефикасен млазницата произведува најмал дијаметар капки на најниската притисок што резултира со намалена моќ барања за транспорт.

  ZPC има:

  • најширока линија на спирала млазници вклучувајќи и подобрена пречка отпорни дизајни, поширок агол, како и комплетен спектар на текови.

  • А целиот спектар на стандардот млазницата дизајни: површни влезот, кривините диск млазници, и вентилатор млазници, како и со низок и висок проток на воздух атомизирање млазници за угаси и апликации суво триење.

  • сигурен способност за дизајн, производство и испорака на кориснички млазници. Ние работиме со вас за да се исполнат најтешките владини регулативи. Ние можеме да ги задоволат вашите посебни барања, помагајќи ти да се постигне оптимална ефикасност на системот.

  Краток опис на FGD чистач зони

  угаси:

  Во овој дел на чистач, жешките димни гасови се намалени во температурата пред да влезат во пред-чистач или апсорбер. Ова ќе ги штити сите чувствителни на топлина компоненти во апсорберот и да се намали обемот на гас, а со тоа зголемување на времето за престој во апсорберот.

  Pre-чистач:

  Овој дел се користи за отстранување на честичките, хлориди, или и двете од излезните гасови.

  апсорбер:

  Ова е нормално отворен спреј кула која се носи во горниот дел на редок цемент во контакт со течен гас, дозволувајќи им на хемиски реакции кои се врзуваат на SO 2 ќе се одржи во јама.

  пакување:

  Некои кули имаат секција пакување. Во овој дел, со кашеста маса се шири на лабави или структуриран пакување со цел да се зголеми површината во контакт со излезните гасови.

  Меур фах:

  Некои кули имаат перфорирана плоча над делот апсорберот. Кашеста маса е депониран еднакво на оваа плоча, која ги изедначува проток на гас и предвидува површина во контакт со гас.

  Магла Eliminator:

  Сите влажни FGD системи генерира одреден процент од исклучително мали капки кои се врши од страна на движење на излезните гасови кон излезот на кулата. Eliminator Маглата е серија на згрчена крила кои стапица и се кондензира на капки, овозможувајќи им да се врати во системот. Со цел да се задржи ефикасност отстранување висока капки, лопатки магла Eliminator мора да се чисти.

  23

  Шупливи конус површни Кривините TH Серија

  дизајн

  • Серија на правото млазници агол со помош на површни влезот за да се произведе кривините

  • пречка отпорни на: млазници немаат внатрешните делови

  • изградба: едно парче кастинг

  • врски: прирабница или женски, ПНП или БСП теми

  спреј карактеристики

  • Исклучително дури и спреј дистрибуција

  • шеми спреј: шупливи конус

  • агол на прскање: 70 ° до 120 °

  • протоци: од 5 до 1500 Акумулаторот (15,3 за да се 2230 l / min)

  Со посебни големини за да се задоволат вашите точните спецификации

  14

  Комплетна конус спирала Млазница

  ST, STXP, ТФ, TFXP Серија

  дизајн

  • Оригиналниот спирала четката

  • Висока брзина на празнење

  • Висока енергетска ефикасност

  • пречка отпорни: едно парче изградба без внатрешни делови

  • изградба: еден, два или три-парче кастинг

  • врски: NPT или БСП теми машки стандарден приклучок, женски теми и прирабнички приклучок на располагање со посебна цел

  спреј карактеристики

  • Добар атомизација

  • шемата на прскање: полно и шупливи конус

  • проток: 0,5 за да се 3320 Акумулаторот (2.26 за да се 10700 l / min) повисоки стапки на проток на располагање

  Материјал: Реакција Сплотени силициум карбид (RBSC)

  Величини: 0.75 инчи, 1,2 инчи, 1,5 инчи, 2 инчи, 2,5 инчи, 3 инчи, 3,5 инчи, 4 инчи, 4,5 инчи и во зависност од вашите специфични барања.

  15

  16

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !