Реакција-врзани силициум карбид печка плоча

Краток опис:

Тоа е еден вид на производ со висока цврстина, висока цврстина, висока отпорност на абење и добра отпорност на оксидација, термички шок отпор и други својства. RBSIC има повеќе одлични долгорочни резултати (Во споредба со RESIC и SNBSC) силата на свиткување е повеќе од двојно од RESIC, 50% од високо SNBSC. Реакција врзани силициум карбид керамички апликации: Различните индустриски печки, на десулфуризација опрема, големите boiers и други машини, и керамика, уредот ...


 • Порт: Weifang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тоа е еден вид на производ со висока цврстина, висока цврстина, висока отпорност на абење и добра отпорност на оксидација, термички шок отпор и други својства. RBSIC има повеќе одлични долгорочни резултати (Во споредба со RESIC и SNBSC) силата на свиткување е повеќе од двојно од RESIC, 50% од високо SNBSC.

  Реакција врзани силициум карбид керамички апликации:

  На различни индустриски печки, десулфуризација опрема, големите boiers и други машини, и керамика, машини, металургијата, електрониката, на хемикалии, petroteum, железо и челик и индустријата, воената индустрија, авионската индустрија и други области.

  Технички идна:

  густина g / cm3 3.02
  привидна порозност % <0.1
  Сила на виткање МПА 250 (20 ℃)
  МПА 280 (1200 ℃)
  Модул на еластичност Успех 330 (20 ℃)
  Успех 300 (1200 ℃)
  коефициент на топлинска спроводливост W / MK 45 (1200 ℃)
  топлинска Објаснување К-1 × 10-6 4.5
  Викерс-цврстина Успех 20
  Киселина-Доказ Alikaline   Одлично

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !